Odpadkové koše bývajú v mnohých domácnostiach skôr na okraji záujmu, ukrývame ich vo vnútri kuchynských liniek alebo ich schovávame niekde inde v ústraní, aby neboli príliš na očiach, a rozhodne nepovažujeme odpadkový kôš za niečo, čo by bolo ozdobou obytného priestoru. Veľmi podobne sa tiež nazerá na plastové nádoby na odpadky čiže popolnice. Svoj názov si do dnešnej doby ponechali odvodený od popola, ktorý bol predtým hlavným plnivom popolníc, a dnes už sa tiež medzi odpadkami objavuje veľká prevaha plastových alebo papierových obalov.
Plastové nádoby na odpady však nemusia slúžiť iba na odkladanie toho, čo už nepotrebujeme, môžeme ich mať v hospodárskej časti budovy umiestnené pre niektoré sypké hmoty, s ktorými pracujeme v domácnosti alebo na záhrade.
Záhradnícky substrát a hnojivá – plastová popolnica je ideálna nádoba na ukladanie kvetinového substrátu na presádzanie izbových rastlín. Môžeme ju mať uloženú v garáži, v pivnici, v kôlni, teda v miestach, kde je po ruke. Horné veko dostatočne chráni záhradnícky substrát aj umelé priemyselné alebo prírodné hnojivá pred poveternostnými vplyvmi a nemusíme sa obávať mať odloženú popolnicu aj vonku na daždi.
Barefoot chodníky – v súčasnej dobe je medzi ľuďmi veľký záujem o vytváranie bosonohých chodníčkov. Budujú sa v prírode a dokonca aj v mestách, a bývajú tu v prevádzke vždy v teplom období roka, zhruba od mája do septembra. Na zimu sa bosonohé chodníky zakrývajú alebo ukladajú pod strechu, čo znamená uložiť piesok, okruhliaky, štrk, šišky, vetvičky, drievka, hobliny a ďalší materiál do vhodných nádob. Keď vložíte jednotlivé zložky chodníčka do igelitových vriec, tie potom môžete umiestniť do plastovej popolnice a mať ich tu uložené úplne bez obáv celú zimu. Na jar sa zas chodník obnoví v plnej sile a môže vám opäť prinášať potešenie a radosť z pohybu a masáže bosých chodidiel.
0 komentářů: „Využite praktickosť plastových nádob na odpadky“